środa, 18 lipca 2012

W oczekiwaniu na nową płytę Aerosmith...

Obejrzałam (dopiero?) dzisiaj teledysk zapowiadający nowy album Aerosmith (do piosenki Legendary Child z nadchodzącego albumu Music from Another Dimension). Od poprzedniego minęło 11 lat. Przesłuchałam piosenkę tylko raz, ale skojarzyła mi się ze starym dobrym Aerosmith i ich największymi przebojami. Spodobała mi się i czekam na okazję posłuchania całej płyty. Lubię ten ich bluesowo - rockowy styl, harmonijki, wokal i image Steven Tylera (choć wiem, że dla niektórych obie te rzeczy są nie do zniesienia :P).

Grupa powstała około 1970 roku i jak do tej pory ma na koncie 13 albumów. Ich największe przeboje to Dream On, Cryin', Crazy, Walk This Way, I Don't Want to Miss a Thing i kilka innych. Moje osobiście ulubione to Dream On, Cryin' i Crazy. Nie znam ich dyskografii aż tak dobrze: słuchałam tylko dwóch albumów w całości: Get a Grip z 1993 i Nine Lives z 1997, więc ekspertem na pewno nie jestem, od razu mówię :P Kilka lat temu chodziły plotki, że Aerosmith rozstają się ze swoim frontmanem, ale na szczęście tak się nie stało. 

Tak, jak w przypadku The Rolling Stones, którzy obchodzą 50-lecie istnienia, trudno uwierzyć, że wszyscy członkowie zespołu Aerosmith mają się dobrze: Steven Tyler zaliczył wypadek motocyklowy, co najmniej jeden upadek ze sceny oraz odwyk alkoholowy i narkotykowy i operację gardła. 

Po początkowym sukcesie w latach 70. popularność zespołu spadła, by 1986 znowu wzrosła za sprawą kolaboracji z hip - hopowym składem Run - D.M.C. w piosence Walk This Way. Nawet nieźle wyszło moim zdaniem. Dobra passa trwała nadal: 3 kolejne płyty zespołu pokryły się platyną: Permanent Vacation (5x platyna), Pump i Get a Grip (7x platyna), Nine Lives (2x platyna) i Just Push Play (platyna). Teledysk do Crazy z Get a Grip był jednym z najczęściej puszczanych w 1994 roku. Jeśli ktoś nie wie: w tym klipie wystąpiły dwie przyszłe gwiazdy: córka Tylera - Liv oraz Alicia Slverstone, która pojawiła się także w teledyskach do Cryin' i Amazing. Poniżej ten właśnie teledysk, jeśli ktoś nie widział:


3 komentarze:

  1. Ja takze czekam na nowy album. Trzeba przyznac ze dziadki z Aerosmith trzymaja sie swietnie na razie.

    OdpowiedzUsuń
  2. I oby tak było jak najdłużej! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie posłucham jak wyjdzie nowy album :)

    OdpowiedzUsuń