poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Dark Sarah

Po dawce popu wracam do metalu, i to do takiego który lubię najbardziej, czyli symfonicznego. Pod mrocznym pseudonimem Dark Sarah ukrywa się Heidi Parvainen - była wokalistka Amberian Dawn, która rozstała się z zespołem w listopadzie 2012. Pierwszy ich album (River of Tuoni) jest jednym z moich ulubionych w ogóle, jeśli chodzi o symfoniczny metal - mocny klasyczny wokal Heidi bardzo przypadł mi do gustu.

Po opuszczeniu zespołu wokalistka postanowiła (podobnie jak Tarja Turunen po rozstaniu z Nightwish) skupić się na karierze solowej i spełnić swoje muzyczne marzenia. Album zatytułowany Behind The Black Veil powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Będzie to koncept album, opowiadający historię młodej kobiety o imieniu Sarah, która zostawiona przed ołtarzem przez przyszłego męża prawie załamuje się, ale udaje jej się to przezwyciężyć i część niej staje jest "Mroczą Sarah". Brzmi dramatycznie, ale wygląda na to, że taka też będzie muzyka na tym albumie. Jak pisze Heidi na stronie internetowej projektu, styl muzyczny Dark Sarah to mieszanka muzyki filmowej, metalowej i teatralnej. 

Jak dla mnie zapowiada się ciekawie, szczególnie po obejrzeniu i przesłuchaniu dwóch utworów promujących album: Save Me i Memories Fall. W tym drugim gościnnie występuje Manuella Kraller - była wokalistka Xandrii (tak, Xandria rozstała się z kolejną wokalistką, z którą nagrała świetny album Neverworld's End). Na albumie wystąpią jeszcze Inga Scharf z Van Canto i Kasperi Heikkinen (U.D.O, Merging Flare). Wokalistkę w zespole wspomagają doświadczeni instrumentaliści.

Poniżej teledyski do Memories Fall...


..i Save Me.

Miłego słuchania!

7 komentarzy:

 1. Nie znam nikogo z osób o których piszesz. Koncept albumu wydaje mi się kiepski, ale z tego co słyszę to muzyka sama się broni. Wciąż jednak wolę Tarję.

  Pozdrawiam, NAMUZOWANI.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie porównywałam tej wokalistki do Tarji, nie lubię żadnych porównań. Muzyka wydaje się ciekawa, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

   Usuń
 2. Serdecznie zapraszam na nową recenzję (Katy Perry - Dark Horse) na blogu NAMUZOWANI.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nową recenzję (Green Day – Wake Me Up When September Ends) na blogu namuzowani.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na nową recenzję (Black Veil Brides -Coffin) na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl/ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam na nową recenzję na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl/ :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Gorąco zapraszam na najnowszą recenzję (Miley Cyrus - Adore You) na blogu NAMUZOWANI.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń