sobota, 12 grudnia 2015

REDBACK - słówko o zespole i zapowiedź debiutanckiej płyty

Z krakowskiego smogu powoli wyłania się debiutancka płyta grupy REDBACK. Zespół, który do tej pory kąsał publiczność muzyką metalową podczas koncertów, już teraz trafia do naszych głośników w postaci singla Redback. Takim tekstem promocyjnym reklamuje się metalowy zespół REDBACK, który mam zamiar Wam bliżej przestawić. Nazwa zespołu pochodzi od jadowitego pająka, ale spokojnie możecie dać się "pokąsać" ;)

Zespół został założony przez gitarzystów: Maćka “Błonę” Błońskiego (Nameless, Tornado’s Eye, N.N.) i Jarka “Kantora” Kantaruka (Nothing, Sauron, OnLine, Wspólnicy Czasu, Tornado’s Eye) na początku 2012 roku. W maju 2012, do powstającego zespołu dołączyli Wiktor “Viciu” Bartel – perkusja (Loarian, N.N.) i Grzegorz “Grzechu” Chojna – bas (Yutro, Rise Up, Cold Breath, U.T.M., Unleash Thy Mayhem). Każdy z członków zespołu ma za sobą długą drogę i doświadczenie w wielu projektach muzycznych na przestrzeni kilkunastu lat. Nadszedł czas, by połączyć to doświadczenie!

REDBACK to typowe metalowe dźwięki z elementami thrash metalu z charakterystycznym wokalem Błony. Nie chcemy odkrywać niczego nowego, to zrobił już Black Sabbath, Deep Purple, Iron Maiden czy Slayer. My chcemy to tylko zagrać po swojemu z naszą pasją i szacunkiem dla Tytanów brzmień metalowych - mówi zespół.

Na początku maja 2013 zespół wydał swój pierwszy materiał promujący zatytułowany 1000 DAYS na którym znalazło się pięć własnych kompozycji. Debiutancka płyta zespołu ukaże się już niedługo, bo w styczniu i zatytułowana będzie Path Of Life. Oto wspomniany na początku singiel, polecam!


1 komentarz:

  1. Zapraszam na nowy odcinek Namuzowanych Pogaduch na blogu NAMUZOWANI.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń