wtorek, 16 lipca 2013

Jeszcze więcej kobiecego growlu (i nie tylko growlu)

Idąc dalej tropem poprzedniego posta postanowiłam poszukać i przedstawić Wam zespoły metalowe z kobietami na wokalu, podobne trochę do In This Moment - w każdym razie takie, gdzie Panie używają krzyku lub growlu. Nie wiedziałam, czy takich zespołów jest dużo, ale znalazłam kilka najciekawszych, może komuś przypadną do gustu.

1. Arch Enemy - Angela Gossow.
Arch Enemy to szwedzki zespół death metalowy założony w 1996 roku, Angela jest wokalistką zespołu od roku 2000. Nie jestem fanką tego zespołu, ale czasem go słucham ani death metalu, ale czasem ich słucham i przyznaję, że Angela jest niesamowita.2. The Agonist - Alissa White - Gluz.
The Agonist to kanadyjski zespół grający melodyjny death metal od 2004 roku. Wokalistką jest niebieskowłosa Alissa, która używa zarówno czystego wokalu, jak i growlu. Została "odkryta" w 2006 roku, kiedy wzięła udział w kanadyjskiej wersji programu Idol. Na jednym z koncertów Nightwish zastąpiła Anette Olzon wraz z Elize Ryd (Amaranthe). Obie panie udzielają się wokalnie także w zespole Kamelot. Kiedy śpiewa czystym głosem, jej wokal bardzo mi się podoba.


3. Kittie - Morgan Lander.
Kittie to złożona z samych  kobiet kanadyjska grupa rockowa/metalowa grająca od 1996 roku. Wokalistką jest Morgan Lander.


4. Straight Line Stitch - Alexis Brown.
Amerykański zespół powstały około 2000 r.Wokalistką jest Alexis Brown. Co prawda więcej śpiewa czysto niż krzyczy, ale myślę, że pasuje do mojej listy.


5. Otep - Otep Shamaya.
Otep to amerykański zespół metalowy powstały około 2000 roku. Wokalistką jest Otep Shamaya.


Podczas poszukiwań zespołów do tej listy trafiłam na wiele różnych grup, niektóre z nich były dość przerażające ;) Dlatego wybrałam 5, moim zdaniem, najbardziej interesujących. Moją osobistą faworytką jest Alissa White - Gluz i zespół The Agonist.

5 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc, nie znałam wcześniej żadnego z tych zespołów ;p Nie do końca moje klimaty, no i wolę męskie głosy, ale wysłuchałam z przyjemnością Twoich propozycji. Najbardziej spodobał mi się The Agonist, wokalistka faktycznie genialna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znałam tylko Arch Enemy ;) Ale pisanie postów pozwala też poznać mnóstwo nowej muzyki :)

   Usuń
 2. Nie w moim typie, ale muszę przyznać, że zawsze piszesz o ciekawych wykonawcach ;)
  Zapraszam na nn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Widziałam NN, zostawiłam komentarz :)

   Usuń
 3. polecam ARKONA

  https://www.youtube.com/watch?v=Tt6_65LDZ60

  OdpowiedzUsuń