czwartek, 21 sierpnia 2014

W poszukiwaniu inspiracji...

W poszukiwaniu nowej muzyki postanowiłam po raz kolejny wspomóc się LastFm. Co prawda strona działa trochę inaczej, niż kiedy zakładałam tam profil, ale wciąż często tam zaglądam. W mojej "bibliotece", czyli zbiorze słuchanych artystów znalazło się całkiem sporo takich, których słuchałam tylko raz czy dwa i tak naprawdę nie pamiętam już co grali (słuchałam propozycji dla mnie dobranych przez portal na podstawie tego, co już w swoich zbiorach miałam - jeśli ktoś ma tam profil, wie, o czym mówię) i może warto byłoby sobie przypomnieć - może wpadnę na coś ciekawego (i Wy także)?

Przejrzałam więc mój profil i oto, co wybrałam - 5 zespołów prezentujących różną muzykę:

1) Heaven's Basement - młody brytyjski zespół, który można określić jako glam rock, klasyczny rock, hard rock w stylu The Answer, The Darkness czy nawet Bon Jovi. Dość przystępny i energetyczny w swoim gitarowym graniu.2) Finley - młodzi i piękni włosi grający pop punk/pop rock, trochę w stylu Green Day. Wpadające w ucho, lekkie, ale zadziorne.


3) Retrospective - nasz polski zespół grający art rock/ rock progresywny. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ale ma w sobie magię. Interesujący wokal.4) Icon & The Black Roses
Portugalska odpowiedź na HIM. Kiedy zaczęłam słuchać ich debiutanckiej płyty z 2004 roku chwilami miałam wrażenie, że słucham HIM. Szczególnie w niektórych utworach maniera wokalna czy aranżacje przypominają te HIM-owe (chociaż barwa głosu Johnny'ego Icon jest inna). Z drugiej strony jednak może wszystkie te zespoły z gatunku rock gotycki z męskim wokalem i tekstami o miłości brzmią podobnie?

Po dokładniejszym przesłuchaniu spodobał mi się jeszcze bardziej. Ten styl - rock gotycki - to jeden z moich ulubionych i muzykę zespołów takich jak HIM, Entwine, Lacrimas Profundere i teraz także Icon & The Black Roses chłonę jak gąbka :)

Zespół wydał drugą płytę dopiero w tamtym roku, nie ma więc bogatej dyskografii, ale jak na razie gości na mojej playliście dość często i uznałam, że warto o nim wspomnieć.

 

5) Radio Moscow
Rock psychodeliczny/ blues rock brzmiący jak ten z lat 60. czy 70.Życzę miłego słuchania!

3 komentarze:

 1. Ja do szukania muzyki wykorzystuję Spotify. Co prawda jest trochę ubogi w zespoły, które się jeszcze nie wybiły, ale jest to idealny serwis, gdy szukamy czegoś zupełnie nowego. Ponad to ma fajne połączenie z siecią znajomych, których możemy obserwować, a to jest najlepsze źródło dobrej muzyki. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobnie jak ty z Lastem, jednak ja staram się to jakoś porządkować i usuwać to co mi tam zbędne.

  Zapraszam na 4 (!) nowe recenzje na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nową recenzję na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń