poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Further Away - FlyOut feat. Fismoll

Dzisiaj chciałbym przedstawić pewną piosenkę z wyjątkowym teledyskiem, który bardzo mnie poruszył. Zwykle teledyski są tylko tłem, urozmaiceniem dla muzyki - mogą być zabawne, pomysłowe albo nudne, zrobione z rozmachem lub proste. Teledysk do utworu FlyOut jest właśnie taki - minimalistyczny, ale robiący wrażenie. Wraz z pięknym, wzruszającym utworem tworzy całość, z którą koniecznie trzeba się zapoznać.

Utwór stworzony został dwa lata temu przez Jakuba Bugałę (znanego z projektów Inqubator czy Romantic Fellas, tym razem występującego pod pseudonimem Further Away) i niedawno, z pomocą Arkadiusza Glenska znanego jako Fismoll, został przygotowany do publikacji. Teledysk do utworu został stworzony przez wspominanego Fismolla oraz Jędrzeja Guzika.

Często bywa tak, że piękne utwory powstają pod wpływem bolesnych doświadczeń. Tak było i w tym przypadku - Kuba czyli Further Away napisał  tę piosenkę w niezwykle trudnym okresie swojego życia. Z pozoru jest ona lekka, ale wystarczy wsłuchać się w warstwę liryczną, by wszystko zrozumieć. Utwór opowiada o osamotnieniu i bolesnych doświadczeniach związanych z chorobą. W poruszającym liście, który został napisany jako element promocji utworu i wideoklipu Kuba dzieli się przemyśleniami na temat tego, o czym jest utwór: „O tym, że latem depresję, samotność i bezwład widać bardziej. O desperackich próbach rozpoczęcia życia na nowo z zerowym bilansem. O pozostawaniu człowiekiem pomimo wszystko."

Ta piosenka została stworzona dla ludzi, którzy tak samo jak autor zmagają się lub zmagali z problemami, które trudno przezwyciężyć. Mówi: "nie jesteś sam".

Zapraszam do przesłuchania tego pięknego utworu i oraz obejrzenia przejmującego teledysku, który jest dowodem na to, że czasem najwięcej emocji można przekazać poprzez proste obrazy.

1 komentarz:

  1. Bardzo poruszająccy utwór... Klip, słowa, kompozycja muzyczna skierowana jest do romantycznych wrażliwców. Fismoll jest tego rodzaju artystą, który tworzy wśród pokojowego zacisza i pragnie być słuchany w senne, jesienne (najlepiej!) wieczory. Widzę, że obydwoje poruszamy się w podobnej tematyce blogów. Zapraszam do mnie - a nuż się tam spodoba! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń