poniedziałek, 28 maja 2012

Zmagania z gitarą "...and nothng else matters"

Wymyśliłam, że będzie znowu o moich zmaganiach z gitarą:P Teraz postanowiłam uczyć się Nothing Else Matters! Znalazłam odpowiednią tabulaturę na jedną gitarę (polecam stronę www.songsterr.com) i zaczęłam męczyć tę piosenkę. Jakiś czas temu też chciałam się nauczyć tej piosenki, ale mi nie wychodziło i przestałam grać, ale teraz wróciłam do niej i jak na razie wszystko wydaje mi się "do zagrania". Nie jest to co prawda -  moim skromnym zdaniem - piosenka dla całkiem początkujących, jak gdzieś kiedyś wyczytałam, ale teraz wydaje mi się prostsza niż jakiś czas temu (choć nie wydaje mi się, żebym się jakoś strasznie podciągnęła w grze). 

Myślę, że nauczę się to grać, przynajmniej do solówki, choć znowu będą mi sprawiać problemy progi wyższe od dwunastego z racji posiadania gitary bez cutwaya (czas na nowa gitarę!!). Każdy, kto gra na gitarze, musi kiedyś chociaż raz SPRÓBOWAĆ to zagrać:)  

Wiele razy było tak, że trudna w moim przekonaniu piosenka stawał się łatwa po jakimś czasie - zarówno jeśli chodzi o piosenki akordowe (bicie!) jak i "palcowane". To chyba dobrze, znaczy to, że gram coraz lepiej. Ale mam też chyba czasami  tzw. "słomiany zapał", bo umiem mnóstwo piosenek, ale większość "po kawałku". Teraz staram się to zmienić, dlatego najpierw nauczę się Nothing Else Matters, potem wezmę się za inną piosenkę. Jestem dość niecierpliwa i chciałbym umieć wszystko od razu, a do tego przecież potrzeba czasu...

Z racji tego, że wszystkiego, co umiem nauczyłam się sama trudno mi też załapać, kiedy ktoś chce mnie czegoś nauczyć, ale warto oglądać filmiki na YT, w których ludzie uczą piosenek, albo po prostu covery. Kilku rzeczy się tak nauczyłam, pomimo wszystko i wiele rzeczy mi się rozjaśniło, ale i tak prędzej sama coś wykombinuję. Taka ze mnie gitarowa "zosia-samosia":)

2 komentarze:

  1. Monika zazdroszczę samozaparcia i podziwiam ;P następnym razem jak się zobaczymy mam nadzieję że zagrasz mi na żywo ;))

    OdpowiedzUsuń
  2. No, ćwiczę cały czas:) Zagram ci na pewno.

    OdpowiedzUsuń